ایده های گردشگری برای احیای بافت تاریخی شیراز ✔️ مجله سفربازی


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس از دست اندرکاران خواست ایده های خود را برای احیای گردشگری در بافت تاریخی شیراز ارائه کنند.
به گزارش صفربازی موید محسن نژاد گفت: استان فارس دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است که باید با ارائه ایده های نو زمینه توسعه گردشگری این استان را فراهم کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس بر تشویق و ترغیب مردم به حفاظت و نگهداری از آثار و خانه های تاریخی تاکید کرد و افزود: 360 هکتار بافت تاریخی در شیراز وجود دارد که بیشتر آن می تواند به فرهنگی تبدیل شود. ، اماکن هنری و خدمات رسانی به گردشگری و میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس نیز آمادگی دارد تا سرمایه گذاران را برای دریافت تسهیلات و صدور مجوز برای آنها جذب کند.
محسن نژاد بابیان اینکه هر اثر تاریخی در بافت می تواند به نقطه گردشگری تبدیل شود، تصریح کرد: برای اولین بار در کشور منطقه بالارفت در بافت تاریخی شیراز به عنوان منطقه پایلوت صنایع دستی انتخاب شد و 50 خانه به خانه صنایع دستی تبدیل می شود. .
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان فارس گفت: هدف ما استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در بافت تاریخی شیراز در راستای توسعه گردشگری است و با این اقدام می توان مشکلات بافت را به آن تبدیل کرد. فرصت ها.
محسن نژاد افزود: بافت تاریخی شیراز به دلیل اینکه ماهیت بین بخشی دارد، نیازمند توجه بیشتری است که برخی از آنها مربوط به اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و برخی مربوط به نهادها و سازمان های دیگر است که برای دستیابی به این هدف نیازمند همکاری بین بخشی با سایر سازمان ها است.
وی تصریح کرد: این اداره کل برای زنده نگه داشتن و احیای بافت تاریخی شیراز آمادگی هرگونه همکاری با بخش خصوصی و دولتی را دارد.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط