اکانت های اینستاگرام با بیشترین فالوور از هر پست چقدر درآمد دارند؟ + اینفوگرافیک


اینستاگرام نه تنها یکی از بزرگترین پلتفرم های رسانه های اجتماعی است، بلکه یکی از سودآورترین پلتفرم ها برای اینفلوئنسرها با تعداد فالوورهای زیاد است. اگرچه اینستاگرام کاربران کمتری نسبت به فیس بوک و یوتیوب دارد، اما نرخ تعامل بالاتر در اینستاگرام یکی از دلایل اصلی هزینه بالای تبلیغات در این پلتفرم است. در سال 2023، میانگین هزینه تبلیغات در اینستاگرام 3.56 دلار به ازای هر کلیک تخمین زده می شود که بالاتر از هر پلتفرم دیگری به جز لینکدین است.

برای افراد مشهوری که بیشترین فالوور را در اینستاگرام دارند و برندهایی که سعی می کنند از فالوورهای خود سرمایه گذاری کنند، می توانند میلیون ها دلار درآمد داشته باشند. با استفاده از داده های HopperHQ در سپتامبر 2022، اینفوگرافیک زیر اکانت های اینستاگرام با بیشترین فالوور و درآمد تخمینی آنها از هر پست تبلیغاتی را نشان می دهد.

درآمد هر پست را محاسبه کنید

به راحتی می توان حدس زد که اکانت های اینستاگرام با بیشترین فالوور بیشترین درآمد را از پست های تبلیغاتی به دست می آورند، اما به نظر می رسد که این فقط تا حدی درست است. تحقیقات HopperHQ از داده ها و گزارش های در دسترس عموم و آمار اختصاصی برای اندازه گیری تأثیر عوامل مختلف استفاده می کند:

تعداد فالوورها
سطوح تعامل (لایک، نظر و غیره)
دسته بندی تأثیرگذاران (ورزش، موسیقی، بازیگری و …)
مخاطب هدف
وضعیت اینفلوئنسر (تأیید)آ)

و در حالی که تعداد فالوورها بزرگترین تأثیرگذار بود، برخی از ستاره ها بیشتر از دیگران با فالوورهای بیشتر به دست آوردند.

برترین اکانت های سودآور اینستاگرام با بیشترین فالوور در سال 2022

کریستیانو رونالدو که بیشترین فالوور را در فیس بوک و اینستاگرام دارد، در لیست گران ترین اکانت های اینستاگرام در سال 2022 برای پست های تبلیغاتی قرار گرفت.

تخمین زده می شود که ستاره سابق منچستریونایتد و رئال مادرید می توانست در سال 2022 به ازای هر پست 2.4 میلیون دلار درآمد داشته باشد. با 442 میلیون دنبال کننده در زمان محاسبه، تخمین زده می شود که رونالدو در هر پست تقریبا نیم میلیون دلار بیشتر از نفر بعدی لیست درآمد دارد.

کایلی جنر، جوانترین میلیاردر جهان از نظر فوربس، با 1.8 میلیون دلار برای هر پست اینستاگرام در رتبه دوم قرار گرفت. جنر یکی از اعضای خانواده کارداشیان-جنر است و همچنین جوانترین فرد در میان پردرآمدترین افراد در اینستاگرام است.

اما مشهورترین سلبریتی ها در میان 20 ستاره برتر دنیای موسیقی از جمله آریانا گرانده، بیانسه و تیلور سویفت هستند. آنها 45 درصد از حساب های دارای تعداد فالوور زیادی را تشکیل می دهند.

بالاترین درآمد به ازای هر فالوور

اگرچه تقریباً همه حساب‌های دارای تعداد فالوور زیاد، درآمد بیشتری نسبت به سایر حساب‌های دارای فالوور کمتر دارند، اما کیتی پری که در رتبه شانزدهم این لیست قرار دارد، یک استثناست. تخمین زده می شود که پری از اینستاگرام خود بهتر استفاده می کند و با وجود اینکه تعداد فالوورهای کمتری نسبت به افراد بعد از خود در این لیست دارد، درآمد کلی او بیشتر از آنهاست. در مجموع، اگر بخواهیم نسبت درآمد به تعداد فالوورها را بسنجیم، در بین تمامی اسامی 20 نفر برتر، کتی پری درآمد بیشتری به ازای هر فالوور دارد.

او به ازای هر فالوور کمتر از یک سنت درآمد دارد، اما ده ها میلیون فالوور تأثیر قابل توجهی دارند. علاوه بر پری، نیمار 18 ساله و مایلی سایرس 19 ساله بالاتر از اکانت هایی با صدها میلیون دنبال کننده بیشتر، بیشترین درآمد را به ازای هر فالوور داشتند.

اما سال جدید می تواند تغییرات زیادی را به همراه داشته باشد. اکانت های اینستاگرام با بیشترین فالوور قبلا تغییراتی را مشاهده کرده اند. لیونل مسی در حال حاضر دومین اکانت پر فالوئر است و سلنا گومز با پشت سر گذاشتن کایلی جنر به عنوان پر فالوورترین زن در اینستاگرام شناخته می شود.

مطالب مرتبط