اپلیکیشن «تویتر کوش» با استقبال گرم از راه رسید!

من گزارش میدم نبض بازار سهام، ترجمه: پوجا احمدی | بیش از 60 میلیون کاربر برای برنامه جدید Meta Platforms Inc. Threads در حال ثبت نام است و به عنوان رقیب مستقیم توییتر و جدی ترین تهدیدی که تاکنون برای سایت شبکه اجتماعی در حال مبارزه ایلان ماسک طراحی شده است، طراحی شده است.

در Threads، افراد می توانند متن و لینک ارسال کنند و به پیام های دیگران پاسخ دهند یا دوباره ارسال کنند. این برنامه به کاربران اجازه می دهد تا لیست فالوورها و نام حساب های موجود خود را از اینستاگرام منتقل کنند، برنامه متا اشتراک گذاری عکس و ویدیو که برندهای بزرگ، افراد مشهور و سازندگان را در بین بیش از 2 میلیارد کاربر خود به حساب می آورد.

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، در پستی در حساب Threads خود گفت: «باید اپلیکیشنی با قابلیت مکالمه عمومی با بیش از یک میلیارد نفر وجود داشته باشد. توییتر فرصتی برای انجام این کار داشت، اما این کار را نکرد. امیدوارم کار را تمام کنیم.”

علیرغم افزایش ثبت‌نام‌ها، Threads ثابت مانده است و تنها گزارش‌های پراکنده از مشکلات موقتی وجود دارد. الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده ایالات متحده، که میلیون‌ها دنبال کننده در توییتر دارد، اواخر روز چهارشنبه پست کرد: «فکر می‌کنم نقشه‌ام خراب شده است. “درست زمانی که می خواستم یک پست طولانی با نکات غذایی کوئینز پست کنم.” سایر کاربران در مورد شرایط و ضوابط برنامه جدید صحبت کردند که بیان می کند که حساب Threads تنها در صورتی می تواند به طور کامل حذف شود که کاربر اکانت اینستاگرام خود را نیز حذف کند.

پست های خود زاکربرگ در برنامه برای برخی افراد بارگیری نمی شد. این شرکت هنوز کار دارد. در پاسخ به کاربران Threads، رئیس اینستاگرام، آدام موسری، عدم وجود برخی از ویژگی‌های اساسی مورد انتظار در برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مدرن را تأیید کرد، مانند برچسب‌گذاری، هشتگ‌های قابل جستجو و خوراک خانگی برای افرادی که دنبال می‌کنید – بهبودهایی که به گفته او در این لیست وجود دارد. عملیات این شرکت

زاکربرگ در Threads نوشت، اما علاقه اولیه عمومی قوی نشانه واضحی از تقاضا است. به گفته کانر هیز، معاون تولید، بسیاری از اینفلوئنسرهای اینستاگرام از این شرکت خواسته اند تا یک اپلیکیشن متنی ایجاد کند.

چرا متا یک رقیب توییتر به نام Threads: QuickTake راه اندازی می کند

هیز در مصاحبه‌ای بدون اشاره به توییتر گفت: «تولیدکنندگان و مشتریان به ما می‌گفتند: «ما جایگزینی برای آنچه وجود دارد می‌خواهیم، ​​و نمی‌خواهیم از اول شروع کنیم و دنبال‌کنندگانی پیدا کنیم».

اینستاگرام و فیسبوک که هر دو متعلق به متا هستند، سابقه طولانی و موفقی در کپی برداری از محصولات رقبای جدید اینترنتی دارند. ویژگی Reels این شرکت به دنبال تضعیف برنامه ویدیویی چینی TikTok بود و پست‌های ناپدید شدن آن، Stories، به دنبال ظهور اسنپ چت بود. اپلیکیشن‌های متا در گذشته به‌طور غیرمستقیم با توییتر برای جلب توجه کاربران رقابت می‌کردند و ناشران اخبار، سیاستمداران و دیگر چهره‌های برجسته را به نفع ارسال پست‌ها بر دیگری جذب می‌کردند. راه اندازی Threads اولین بار است که متا یک توییتر مشابه راه اندازی می کند.

اواخر چهارشنبه، زاکربرگ برای اولین بار در 11 سال گذشته در توییتر ظاهر شد – با بازیگوشی به سمت رقیب میلیاردر خود که به نوبه خود اینستاگرام را جعلی خواند. سمافور روز پنجشنبه گزارش داد، وکیل ایلان ماسک نامه ای به زاکربرگ ارسال کرده و متا را به سوء استفاده از اسرار تجاری و سایر دارایی های معنوی در ایجاد Threads پس از استخدام کارمندان سابق توییتر متهم کرده است.

یکی از سخنگویان متا نامه وکیل ماسک را تایید کرد و در Threads پست کرد که هیچ یک از تیم مهندسی اپلیکیشن جدید کارمند سابق توییتر نیستند.

با این حال، زمان مناسب به نظر می رسد. از زمانی که ماسک توییتر را به مبلغ 44 میلیارد دلار در ماه اکتبر تصاحب کرد، این شرکت هزاران کارمند خود را اخراج کرد، سیاست‌های تعدیل محتوای خود را کاهش داد و کاربران و تبلیغ‌کنندگان را با چالش‌های فنی زیادی مواجه کرد.

توییتر که بیش از 300 میلیون مشترک دارد، از نظر مالی نیز آسیب دیده است. ماسک در ماه مارس گفت که درآمد تبلیغاتی در شرکت مستقر در سانفرانسیسکو 50 درصد کاهش یافته است و او اخیراً لیندا یاکارینو، مدیر اجرایی NBCUniversal را به عنوان مدیرعامل استخدام کرد تا سعی کند روابط با این برند را بهبود بخشد.

یاکارینو در توییتی بدون نام بردن از اپلیکیشن جدید متا گفت: «ما اغلب از ما تقلید می‌کنند. اما جامعه توییتر هرگز نمی تواند تکراری شود. شما جامعه توییتر را ساختید. و این امری ضروری است. این عرصه عمومی شماست.”

از زمان راه اندازی Threads در روز چهارشنبه، توییتر همچنان تعداد توییت هایی را که کاربران می توانند در روز مشاهده کنند، محدود می کند. اقدامی که ماسک آن را «موقت» برای جلوگیری از داده‌های مخرب و ربات‌ها نامید.

این محدودیت‌ها تازه‌ترین اقدامی است که کاربران توییتر را به دنبال جایگزین‌هایی می‌گرداند. اما بسیاری از رقبای مستقیم سابق این شرکت، مانند Bluesky و Mastodon، شبکه‌های آنقدر بزرگ ایجاد نکرده‌اند که به پست‌ها دسترسی و نفوذی که در توییتر دارند، بدهند. بسیاری از شبکه های جایگزین جدید هنوز در حال توسعه سیستم هایی برای مقابله با محتوای مضر، نامناسب یا خشونت آمیز هستند.

به لطف زیرساخت های موجود اینستاگرام، Threads با تمام سیستم های سازمانی بالغ اینستاگرام کار خواهد کرد. این برنامه همان سیاست‌های محتوایی اینستاگرام را خواهد داشت، با همان کنترل‌ها برای تعلیق و مسدود کردن حساب‌های متخلف. چهره های عمومی با حساب های تایید شده اینستاگرام می توانند نشان آبی خود را در Threads نگه دارند. در اوایل سال جاری، توییتر تأیید یا تیک آبی را فقط یک ویژگی پولی کرد.

هیز گفت: “مردم به دنبال تجربه ای هستند که در آن کنترل بیشتری داشته باشند و ایمنی از همان ابتدا در محصول ایجاد شود.”

هیز گفت: نکته دیگر این محصول این است که Threads بر اساس همان پروتکل شبکه اجتماعی ActivityPub ساخته شده است که Mastodon و سایر برنامه های رسانه های اجتماعی غیرمتمرکز ساخته شده است. این بدان معناست که افرادی که فردی را در Threads دنبال می‌کنند می‌توانند در نهایت از این برنامه برای تعامل با جامعه گسترده‌تر خارج از اینستاگرام استفاده کنند. این اولین متا برنامه ای است که با محصولات رقیب کار می کند، اگرچه Hayes جدول زمانی برای این به روز رسانی ارائه نکرده است.

تم ها نیز بدون آگهی راه اندازی می شوند. هیز افزود: «در حال حاضر، تمرکز بر این است که هر چه بیشتر مردم در مورد محصول هیجان زده شوند.

سهام متا در ساعت 3:12 بعد از ظهر به وقت نیویورک تغییر چندانی نداشت. در بحبوحه افت گسترده تر بازار سهام به دنبال آخرین داده های مشاغل ایالات متحده.

منبع: بلومبرگ

مطالب مرتبط