اولین کنفرانس روبات های انسان نما با هوش مصنوعی در سازمان ملل متحد برگزار شد + فیلم


روز جمعه کنفرانس مطبوعاتی ربات انسان نما در مقر سازمان ملل در ژنو با حضور چند روبات برگزار شد. در این کنفرانس مطبوعاتی در سوئیس، روبات‌های انسان‌نما با هوش مصنوعی گفتند که می‌توانند به عنوان رهبران جهانی مؤثرتر و کارآمدتر عمل کنند. این 9 ربات هوش مصنوعی در مرکز کنفرانس ژنو توضیح دادند که نمی خواهند مردم را بیکار کنند و علیه مردم شورش نخواهند کرد.

سازمان‌دهندگان کنفرانس خبری AI for Good Global Summit سازمان ملل، میزان پاسخ‌های روبات‌ها را از پیش برنامه‌ریزی نکرده بودند. برخی از ربات ها پاسخ های خود را بر اساس اطلاعات از پیش تعیین شده انتخاب می کنند.

سوفیا اولین رباتی است که به عنوان سفیر نوآوری برای برنامه توسعه سازمان ملل انتخاب می شود و گاهی اوقات به پاسخ های طراحی شده توسط تیمی از نویسندگان در Hanson Robotics متکی است. سوفیا در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: “من معتقدم که روبات های انسان نما موثرتر از رهبران انسان هستند. ما سوگیری ها یا احساساتی که گاهی باعث می شود رهبران انسانی تصمیمات بد بگیرند نداریم و می توانیم به سرعت بسیاری از داده ها را پردازش کنیم تا بهترین تصمیم ها را بگیریم.

گریس که پیشرفته ترین ربات سلامت انسان نما در جهان است، در این کنفرانس مطبوعاتی گفت: “من با مردم برای کمک و حمایت از آنها کار می کنم و قرار نیست شغل های موجود را جایگزین کنم.”

دزدمونا، ربات ستاره راک با موهای بنفش که به گفته سازنده اش حتی می تواند اشعار خود را با کمک هوش مصنوعی بنویسد نیز در این کنفرانس سخنرانی کرد.

ربات Amka مجهز به هوش مصنوعی با چهره ای شبیه انسان و واکنش های فوق العاده طبیعی و واقعی که پیشرفته ترین ربات انسان نما در جهان به شمار می رود نیز در این کنفرانس حضور داشت.

آیدا یکی دیگر از ربات های انسان نما بود که در این کنفرانس شرکت کرد. آیدا اولین ربات انسان نما است که با استفاده از بازوی رباتیک خود و دوربین تعبیه شده در بدنش آثار هنری زیبایی خلق کرده است.

Geminioid یک ربات به ظاهر مرد است که چهره، بدن، لهجه و رفتارش از خالق آن، پروفسور هیروشی ایشی گورو از دانشگاه اوزاکا، ژاپن الگوبرداری شده است.

نادین ربات پروفسور نادیا مگنات تالمان، پیشگام روباتیک در دانشگاه ژنو است و چهره او نیز بر اساس چهره پروفسور نادیا است. این ربات به دلیل توانایی در آشپزی و آواز خواندن، همراه خوبی برای افراد مسن است.

از خبرنگاران حاضر در کنفرانس خواسته شد تا با آرامش و شفافیت صحبت کنند و به آنها توضیح داده شد که تاخیر در پاسخگویی ربات ها به دلیل قطع شدن اتصال به اینترنت بوده است.

هدف مسئولان کنفرانس با برگزاری این رویداد این بود که نشان دهند چگونه فناوری های جدید می توانند به دستاوردهای سازمان ملل در توسعه پایدار و همکاری انسان و ماشین کمک کنند. سازمان ملل در حال حاضر از هوش مصنوعی در پروژه HungerMap سازمان جهانی غذا استفاده می کند.

اولین کنفرانس مطبوعاتی درباره ربات های انسان نما با هوش مصنوعی که توسط اتحادیه بین المللی مخابرات برگزار شد، از روز پنجشنبه آغاز شد و بیش از 50 ربات در آن حضور داشتند.

دورین بوگدان مارتین، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) در این بیانیه گفت: ما باید اقدامی انجام دهیم و آینده مسئولانه‌تری را با هوش مصنوعی تضمین کنیم.

مطالب مرتبط