امکان تبدیل 30 خانه تاریخی قزوین به هتل ✔️ مجله سفربازی


استاندار قزوین ضمن دعوت از فعالان صنعت برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری گفت: 20 تا 30 خانه تاریخی در شهر قزوین قابلیت تبدیل شدن به هتل را دارد و با اعتباری نزدیک به 10 میلیارد تومان امکان بهسازی و بهسازی میسر می شود. استفاده از آنها را تغییر دهید
به گزارش صفربازی به نقل از ایرنا، محمدمهدی علایی در جلسه شورای گفت و گوی بخش خصوصی و استانداری قزوین افزود: این سرمایه گذاری به حفظ این بناها و ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی برای استان کمک می کند.
وی تاکید کرد: فعالان صنعتی قزوین با توجه به ظرفیت بالای استان در حوزه گردشگری و منطق اقتصادی مناسب باید نیم نگاهی به سرمایه گذاری در این بخش داشته باشند.
علایی تصریح کرد: با وجود فرصت های مختلف سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و ظرفیت بالای قزوین در این بخش، هنوز موفقیت چندانی در این زمینه کسب نکرده ایم.
وی با بیان اینکه یکی از اولویت های ما برای جذب سرمایه گذار باید گردشگری باشد، افزود: فعالان اقتصادی کلان که تعدادشان در قزوین کم نیست می توانند در پروژه های گردشگری که دارای توجیه اقتصادی مناسب و بازگشت سرمایه هستند در مدت کوتاهی از زمان .
استاندار قزوین با اشاره به بازدید چند روز گذشته خود از سد نهاب گفت: این سد که در مجاورت جاده های شریانی قرار دارد، قابلیت بسیار خوبی در ایجاد امکانات گردشگری دارد اما پس از 2 تماس برای سرمایه گذاری، متقاضی نبود و این مشکل باید حل شود
وی زیرساخت های قزوین در حوزه گردشگری را ضعیف و نیازمند تقویت دانست و ادامه داد: سرمایه گذاری در این بخش برای فعالان اقتصادی کلان نیاز به سرمایه زیادی ندارد و این فعالان اقتصادی باید حضور در این حوزه را مدنظر قرار دهند. دارای منطق اقتصادی مانند بخشی از مسئولیت های اجتماعی آنهاست.
علایی افزود: کشاورزی و صنعت در قزوین در راه است اما گردشگری نیازمند کمک و حمایت فعالان اقتصادی استان است و اتاق بازرگانی باید در این زمینه فعالتر باشد.
استاندار قزوین در بخشی دیگر از سخنان خود خواستار بررسی و به روز رسانی فرصت های سرمایه گذاری استان شد و گفت: این فرصت ها باید بخش های مختلف اقتصادی با مشارکت های مالی متفاوت را در بر گیرد تا پاسخ مناسبی برای متقاضیان سرمایه گذاری باشد.
نماینده ارشد دولت در استان قزوین تاکید کرد: فرصت های سرمایه گذاری قزوین باید به خوبی برای مردم استان و خارج از استان شناخته شود.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: جلسات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی نباید تنها محل طرح مسائل و مشکلات بنگاه های اقتصادی باشد، بلکه باید راهکارها و اقدامات لازم برای کمک به حل بنگاه ها و بنگاه ها وجود داشته باشد. تقویت تولید و صادرات

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط