اعلام ورشکستگی سومین شرکت حمل و نقل کامیونی آمریکا!

به گزارش نبض بورس، ترجمه: پویا احمدی | اتحادیه کامیون ران‌ها روز یکشنبه اعلام کرد، شرکت حمل‌ونقل آمریکایی Yellow Corp که با کمبود نقدینگی مواجه بود، پس از ناکامی در سازماندهی مجدد و تامین مالی بیش از یک میلیارد دلار بدهی، فعالیت خود را متوقف کرده و در حال اعلام ورشکستگی است.

Yellow، که قبلا YRC Worldwide نامیده می‌شد، بلافاصله به درخواست رویترز برای اظهار نظر پاسخ نداد.

در اوایل این ماه، Yellow از اعتصاب تهدید آمیز توسط ۲۲۰۰۰ کارگر با نمایندگی کامیون ران‌ها جلوگیری کرد و هفته گذشته اعلام کرد که در حال بررسی فرصت‌هایی برای واگذاری شرکت لجستیک شخص ثالث محور خود است.

شان ام اوبراین، رئیس کل تیمستر، در بیانیه‌ای گفت: Yellow از نظر تاریخی ثابت کرده است که با وجود میلیارد‌ها دلار امتیاز کارگران و صد‌ها میلیون کمک مالی از سوی دولت فدرال، نمی‌تواند خود را مدیریت کند.

این شرکت سومین کامیون بر بزرگ ایالات متحده بود که متخصص در بخش بار‌های خرد کامیونی است که محموله‌های مشتریان مختلف را در یک تریلر ترکیب می‌کند.

مشتریان آن شامل خرده فروشان بزرگی مانند Walmart و Home Depot، تولیدکنندگان و Uber Freight بودند که برخی از آن‌ها از ترس گم شدن یا سرگردانی کالاهایشان در صورت ورشکستگی شرکت حمل و نقل، ارسال محموله به شرکت را متوقف کردند.

این شرکت در ماه ژوئن اعلام کرد که اتحادیه کامیون ران‌ها تلاش‌های شرکت برای بازسازی و نوسازی را که مجموعاً به نام «One Yellow» شناخته می‌شود، مسدود و متوقف کرده است که به گفته مدیران برای بقای Yellow و توانایی بازپرداخت حدود ۱.۳ میلیارد دلار از بدهی‌هایی که قرار است تا سال ۲۰۲۴ بازپرداخت شود، حیاتی است.

بخشی از این بدهی، ۷۰۰ میلیون دلار وام دولت در دوران بیماری همه گیر کرونا است که در سال ۲۰۲۰ توسط دولت ایالات متحده تحت رهبری دونالد ترامپ در ازای ۳۰ درصد از سهام شرکت مستقر در نشویل، تنسی، ارائه شد.

اوایل روز، وال استریت ژورنال با استناد به اطلاعیه‌هایی که برای مشتریان و کارمندان ارسال شده بود، از متوقف شدن فعالیت این شرکت حمل و نقلی خبر داد. روز جمعه، WSJ همچنین گزارش داد که این شرکت تعداد زیادی از کارگران غیر اتحادیه را اخراج کرده است.

 

منبع: Reuters

مطالب مرتبط