اعزام ۸۷ هزار زائر در عملیات حج
یکی از مسئولان ستاد حج تمتع شرکت فرودگاه ها و هوانوردی ایران از اعزام بیش از 87 هزار زائر در عملیات حج تمتع 1403 خبر داد و گفت: زائران خانه خدا در قالب گروه هایی از مدینه قبل و بعد از اردیبهشت ماه. 24 عازم سرزمین وحی خواهد شد و عملیات تا 18 ژوئن ادامه خواهد داشت.به گزارش تجارت نیوز، «محمدحسین آجیلیان» در گفت وگویی افزود: 87 هزار و 550 زائر خانه خدا از ایران در ایام حج عازم عربستان می شوند و این عملیات انجام می شود و 58 هزار و 621 زائر نیز از طریق این مراسم اعزام می شوند. فرودگاه های شرکت فرودگاه ها

وی 18 فرودگاه متعلق به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران را انجام عملیات حج را بر عهده دارد و ادامه داد: اهواز، ساری، یزد، کرمان، رشت، اردبیل، تبریز، زنجان، شیراز، مشهد، اصفهان، زاهدان، بندرعباس، بیرجند، ارومیه. فرودگاه‌های بوشهر، گرگان و همدان به‌عنوان فرودگاه‌های متعلق به شرکت فرودگاه‌ها و فرودگاه‌های امام خمینی (ره)، قشم و چابهار به‌عنوان فرودگاه‌های غیر متعلق به شرکت فرودگاه‌ها آماده خدمت‌رسانی به زائران خانه خدا خواهند بود.

رئیس ستاد حج شرکت فرودگاه ها با بیان اینکه عملیات بازگشت زائران خانه خدا از اول تیرماه آغاز می شود، گفت: زائران از استان های تهران، سمنان، قزوین، قم، لرستان، البرز، مرکزی، کرمانشاه و کاشان از این طریق خواهند بود. سفر از طریق فرودگاه امام خمینی (ره)، زائران استان کهگیلویه و بویراحمد به فرودگاه شیراز، زائران استان خراسان شمالی به فرودگاه مشهد، زائران از استان های چهارمحال و بختیاری به فرودگاه اصفهان و زائران از استان کردستان می روند. به فرودگاه مشهد خواهد رفت. از طریق فرودگاه همدان به سرزمین وحی بروید.

آجیلیان با اعلام اعزام حجاج عمره در اردیبهشت ماه امسال، گفت: با اعلام سازمان حج و زیارت، تعداد محدودی از این زائران در سفری 10 روزه قبل از شروع حج به مکه و مدینه می روند. عمل.

وی با اشاره به آمادگی فرودگاه های تعیین شده حج تمتع برای انجام هر چه بهتر این عملیات، خاطرنشان کرد: زائران با شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و شرکت هواپیمایی معراج به عربستان می روند و فرودگاه ها موظف به رفع تمام کاستی ها و عواملی هستند که موجب می شود. زائران را وادار کنید تا قبل از عملیات حاج تماتو توقف کنند و با آمادگی کامل به استقبال این عملیات بزرگ بروند. این در حالی است که نمایندگان سازمان حج و زیارت و شرکت های هواپیمایی حامل زائران در فرودگاه ها حضور خواهند داشت.
منبع:

ایرنا


مطالب مرتبط