استیل مونتاژ 1402 چانه زنی زیاد برای تقسیم سود + فیلم مونتاژ

من گزارش میدم نبض بازار سهامامروز 8 تیر 1402 مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده و عادی سالیانه شرکت فولاد مبارکه اصفهان با حضور 77.22 درصد از سهامداران تشکیل شد. در این جلسه صورتهای مالی منتهی به 29/12/1402 و همچنین گزارش حسابرس قانونی و تقسیم سود مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

ارائه و موقعیت شرکت

شرکت فولاد مبارکه اصفهان با نماد “فولاد” بزرگترین تولید کننده ورق فولادی تخت در غرب آسیا و شمال آفریقا و همچنین بزرگترین تولید کننده آهن اسفنجی در جهان است که سهمی معادل 1.5 درصد در تولید ناخالص داخلی کشور دارد. این شرکت دارای زنجیره تولید کامل از سنگ تا رنگ می باشد.

چالش های استراتژیک پیش روی شرکت

• عدم تعادل زنجیره تولید و کمبود جدی مواد اولیه
• سیاست های دولتی برای مدیریت بازار و قیمت محصولات زنجیره ای فولادی
• محدود کردن منابع انرژی (برق و گاز) و افزایش قیمت آنها
• تحریم های سرکوبگر بین المللی
• محدودیت منابع آب

برخی از مهمترین پروژه های توسعه این شرکت

1. پروژه ساخت بلوک نورد گرم 2
2. پروژه ساخت شبکه و پمپ بنزین
3. اجرای پروژه های تولید آهن (کامیون میکرومکانیزه، اضافه شدن چهار دیسک به خط تولید گندله، سیستم ضد گرفتگی واحد تجمع و جمع آوری، تامین و ساخت تجهیزات کرکره ای دو طرفه)

صورت سود و زیان شرکت طی سال گزارش

مقادیر تولید شده برای فروش شرکت

فروش در بازارهای داخلی و صادراتی

با توجه به افزایش تقاضای داخلی، شرکت فولاد ضمن تامین حداکثری تقاضا در بازار داخلی، روند صادرات خود را ۱۱۹۶ هزار تن کاهش داده است.

موارد مطرح شده در جلسه

آیا پروژه ها به خوبی پیش می روند؟ Nord Gram 2 چقدر پیشرفته است؟ پیشرفت پروژه ها خوب است اما برای هر پروژه باید مجوزهای مختلفی گرفته شود که زمان بر است. Gram Rolling 2 حدود 13 تا 14 درصد پیشرفت کرده است.

چرا مودان، کچاد و کگل خریداری شد؟ با نگاه بلندمدت و استراتژیک خریداری شد و خرید کگل، کچاد و کانور برای کنترل بیشتر و همسویی با استراتژی های فولاد انجام شد.

سنگ به شرکت سنگان چگونه عرضه می شود؟ با منابع موجود در منطقه که باید از ایمیدرو تهیه کنیم و همچنین با واردات سنگ از افغانستان که هنوز به آن نرسیده ایم.

چرا به جای کچاد و کگل از سنگان مواد اولیه خریداری می شود؟ شرکت سنگان 100 درصد متعلق به شرکت فولاد است و تولید در سنگان معاف از مالیات است و سرمایه گذاری های زیادی در سنگان انجام شده و قطعا برای فولاد سودآور خواهد بود. البته هزینه حمل سنگان تا مبارکه با هزینه حمل کچاد و کگل به مبارکه برابری می کند.

چرا قیمت سهام فولاد کاهش یافت؟ در کوتاه مدت نوسانات زیادی در بازار سرمایه وجود دارد، اما سهم فولاد در بازه زمانی 4 تا 5 ساله سهم عمده ای دارد و موقتی نیست.

برای رفع مشکل کم آبی و خشکسالی چه اقداماتی انجام داده اید؟ پروژه آب تا پایان سال 70 میلیون مترمکعب آب به اصفهان می آورد که مشکل فولاد، ذوب و زاینده رود حل می شود.

افزایش حامل های انرژی چه تاثیری بر سودآوری شرکت دارد و می توان آن را حل کرد؟ افزایش حامل های انرژی سودآوری شرکت های فولادی را تحت تاثیر قرار می دهد و با اعتراض نمی توان این مشکل را حل کرد، راه حل اساسی این است که یک نیروگاه 800 مگاواتی به بهره برداری برسد و پس از کسر هزینه های استهلاک، برق رایگان خواهیم داشت.

در این جلسه دوباره حسابرس و بازرس قانونی حسابرسی شرکتی انتخاب و تصویب شد.

خرید تقسیم سود

به پیشنهاد هیئت مدیره سود شرکت 68 هزار میلیارد تومان فقط 20.3 درصد آن بود، یعنی در ازای آن 25 تومان سود هر سهم تقسیم شده
سهامداران با این میزان مشارکت در سود موافق نیستند از مخالفان ناظر مجمع آقای محمدی نماینده رفاه بیان کرد که در سال 1400 شرکت توانست سود خوبی را در سال 1401 تقسیم کند. رشد تولید و بهره وری، و همچنین تامین مالی خوب، و شرکت به راحتی برخی از پروژه های اجباری را با توزیع سود خوب رد کرد. البته در غیاب نقدینگی و در واقع تقسیم سود مناسب برای سهامدار، واحد مالی با تلاش بیشتر تلاش کرد و البته اسناد اجاره 4 ساله خوب و خرید سهام معقول تری انجام شد.
با توجه به او سود توزیع شرکت با احتساب سود انباشته (5 همات) و سود سالانه شرکت (حدود 69 همات) معادل 74 همات می باشد. و البته قصد آسیب زدن به شرکت را نداریم اما با جابجایی مدیران میانی و برنامه ریزی بیشتر، پیشنهاد ما 60 تومان تقسیم سود است در هر سهم
در نهایت با چانه زنی های فراوان برای تقسیم سود در قیمت های مختلف برای هر سهم 50 تومان سود تعلق گرفته و مصوب شده است که تا پایان شهریور ماه پرداخت می شود آن بالا است

فیلم مونتاژ فولاد 1402

برای مشاهده فیلم مونتاژ اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتبط