ارل نایتینگل کیست؟ رازهای فاش نشده از پدر علم موفقیت، ارل نایتینگل


قبل از ارل نایتینگل، اکثر مردم جهان بر این باور بودند که موفقیت ناشی از شرایط بیرونی خوب یا ژنتیک و میراث خانوادگی خوب است.

اما ارل نایتینگل بود،
مجری رادیو بود
فکر بسیاری از مردم را تغییر داد.

بیایید او را اولین و مهمترین پیامبر موفقیت جهان بنامیم. پس از او افرادی مانند باب پراکتور، جیم ران و آنتونی رابینز راه او را ادامه دادند. پس از او، دنیا متوجه شد که همه ما توانایی مبارزه برای زندگی و بهبود شرایط خود را داریم.

در این مقاله علاوه بر معرفی مختصر زندگی این معجزه، پنج مورد از مهم ترین درس های او را نیز خواهیم آموخت.

بیوگرافی ارل نایتینگل: پدر علم موفقیت شخصی

ارل نایتینگل در دهه بیست در لس آنجلس به دنیا آمد. اگر سال دقیق را بخواهید، سال 1921 خواهد بود. او پسری 12 ساله بود که پدر، دو برادر و مادرش را ترک کرد. حالا آنها با یک مادر و سه پسر مانده بودند که در شرایطی که آمریکا در رکود شدیدی به سر می برد، باید از پس خود برآیند. خیلی ها بیکار بودند و اوضاع خیلی خوب نبود. مادر ارل مجبور شد در یک کارخانه خیاطی کار کند تا مخارج خانواده اش را تامین کند.

وضعیت بد این خانواده بر ارل بسیار تأثیر گذاشت. این مدام پرسیده می شد اگر فقیر هستیم پس چرا افرادی هستند که شرایط و ثروت خوبی دارند و چگونه می توانیم به این نقطه و مقام برسیم. بدین ترتیب راه موفقیت و آگاهی از رازهای بزرگ آن برای ارل نایتینگل آغاز می شود. راهی که در نهایت او را به عنوان یکی از بزرگان این عرصه مطرح کرد.

او از کودکی برای یافتن پاسخ سوالات خود در کتابخانه ها و در میان کتاب ها غوطه ور شد. اینها سوالاتی بود که افرادی مانند جیم ران و تونی رابینز و برایان تریسی و دیگران مدام از خود می پرسیدند و هرکدام مطابق با زندگی خود پاسخی برای آنها دریافت کرده بودند.

ارل کار خود را در رادیو از سنین پایین آغاز کرد و به اوج آن رسانه و حتی رسید او قبل از چهل سالگی توانست بازنشسته شود. در اوج موفقیت. در این سالها تعالیم خود را گسترش داد. اکنون آموزه های او مانند عجیب ترین راز و کنترل ذهن برای رسیدن به آرزوها و … شهرت جهانی دارد و در بیشتر کشورها همنشین خلوت جویندگان موفقیت هستند.

او مردی بود که به قول استیو کینگ، دوست و همکار رادیویی اش، او هرگز اجازه نمی دهد روزی بدون یادگیری چیزهای جدید و آموزش آن به دیگران بگذرد.


پنج درس بزرگ از ارل نایتینگل

که زندگی میلیون ها نفر را با آنها تغییر داد

اولین درس ارل نایتینگل;
قدرت افکار خود را دست کم نگیرید!

زمانی که فرد باورهای منفی و نادرست را در ذهن خود نهادینه می کند، این باورها مانع از آن می شود که تفکر او کار خود را به خوبی انجام دهد و بنابراین با فقر فردی، مالی، فرهنگی و اجتماعی مواجه می شود. حال اگر بتوانیم روی قدرت تفکر خود کار کنیم، باورهای منفی و محدود کننده را از ذهن خود حذف کنیم و باورهای صحیح و سازنده را جایگزین آن کنیم، مطمئناً ذهن ما تغییر خواهد کرد و در نتیجه شاهد تغییرات عمیقی در زندگی خود خواهیم بود.

منظور ارل نایتینگل چه بود که گفت تو همان چیزی می شوی که فکر می کنی؟ طرز فکر شما مستقیماً با اراده شما مرتبط است. مولد نیروی اراده شماست و شما می توانید زندگی خود را تنها با اراده خود تغییر دهید. پس اگر می خواهید به وضعیت مالی بهتری برسید، ذهنتان باید مجرد، مثبت و متمرکز باشد و به چیزهای منفی فکر نکنید.

مطالعات به وضوح نشان می دهد که خوشبختی انسان به توانایی فرد در کنترل ذهن بستگی دارد. کسانی که می توانند چرخه فکری خود را کنترل کنند، می توانند نگرش خود را نسبت به همه چیز تغییر دهند و زندگی ایده آلی را که می خواهند ایجاد کنند.

در این میان، اگر به قدرت افکار خود بی توجه باشیم و نتوانیم ذهن خود را به خوبی کنترل کنیم، لشکر افکار منفی با تمام وجود به ما حمله می کنند و در نهایت موفق می شوند ذهن و روح ما را تسخیر کنند. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال دستیابی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. مگر اینکه فرد بتواند ذهن خود را پاک کند و افکار منفی را از ذهن خود دور کند.


درس دوم ارل نایتینگل;
به جایی نرسید؟ چون ذهنت روشن نیست!

دقیقاً چه می خواهید دقیقاً چه اتفاقی برای شما می افتد؟ می دانید که چگونه اکثر مردم نمی دانند چه می خواهند و حتی آن را نمی دانند؟ این واقعا نکته عجیبی است. اگر قرار باشد اراده انسان از ایمان و عقل او نشأت بگیرد و اگر قرار باشد آن ذهن نداند چپ یا راست برود، چه می شود؟ اساساً تحرک شما فلج شده است.

سعی کنید ذهنی شفاف و یکپارچه داشته باشید. کوچکترین تردید می تواند بیشترین اصطکاک را در حرکت اراده شما ایجاد کند. چرا مدام می گویند که ذهن شما باید پر از فکر “یا مرگ یا پیروزی” باشد؟ زیرا چنین ذهنی اساساً ایده دیگری برای حرکت به جلو ندارد و فقط باید به جلو حرکت کند و موفق شود.

ارل نایتینگل می گوید در زمینه های مالی هم همینطور است.

چقدر پول؟
چه مدت؟
با آنها چه خواهید کرد؟
واقعا چه نگاهی به پول دارید؟
در این مورد جدی هستی یا نه؟

وقتی ذهن شما بداند به چه مقدار ثروت نیاز دارد، چه زمانی برای آن تعیین شده است، چه زمانی می داند که باید به کدام سمت برود، و وقتی می داند که پول برایش چه معنایی دارد، اساساً در حرکت اراده ما اصطکاک وجود دارد. راه رسیدن به آن برای ثروت یا هیچ هدف دیگری ایجاد نخواهد شد.

تا بتوانم راهنمایی مالی مناسب و ارزشمند برای داشتن باید تکلیف خود را در زمینه های زیر مشخص کنیم و به سوالات زیر پاسخ دهیم:

  • چقدر می خواهید پول دربیاورید؟ (مثلا 10 میلیارد تومان)
  • تا کی می خواهید این پول به دست شما برسد؟ (تا 1 آوریل 1405)
  • برای رسیدن به این مقدار پول چه روش هایی در نظر دارید؟ در واقع باید یک نقشه راه برای خود بسازید تا بفهمید چگونه می خواهید به این حجم از منابع مالی برسید.
  • اصلاً چرا می خواهید این همه پول به دست آورید؟ چه خواسته ها و نیازهایی را می خواهید با آن برآورده کنید؟ (خرید خانه، ماشین، مسافرت، راه اندازی کسب و کار بزرگتر، خیریه، بازنشستگی و…)
  • برای رسیدن به این آرزو چه چیزهایی را باید از دست بدهید و در چه مواردی پا روی دل می گذارید؟

در حالی که اکثر افرادی که وضعیت مالی ضعیف یا متوسطی دارند، معمولاً این را نمی دانند
– چقدر پول می خواهند؟
– تا کی این پول را می خواهند؟
– از چه راه هایی باید این پول را کسب کنند؟
– و چرا باید این پول را به دست بیاورند …

عده ای هم هستند که از فقیر یا معمولی بودن خسته شده اند و می خواهند تغییری ایجاد کنند، اما 95 درصد آنها شکست می خورند زیرا نیمی از آنها آنقدر روی ثروت تمرکز می کنند که فداکاری ها و فداکاری ها را در راه ثروت و اولی نادیده می گیرند. مانعی که با آن روبرو می شوند باعث سرخوردگی و تسلیم شدن آنها می شود. نیمی دیگر آنقدر روی این فداکاری ها متمرکز شده اند که فراموش می کنند برای چه می جنگند. این دسته از افراد نیز بی هدف تلاش می کنند، پس از مدتی شدت خستگی و فرسودگی آنها را به زمین می اندازد.
توجه و تمرکز روی هر دو به یک اندازه برای رسیدن به ثروت ضروری است.


درس سوم ارل نایتینگل;
آیا می خواهید درآمد خود را افزایش دهید؟ خدمات خود را افزایش دهید

مشکلی که برخی افراد با انگیزه و مسائل مربوط به رشد شخصی دارند این است که فکر می کنند همه چیز ذهنی است و نباید کاری کرد. اما ارل نایتینگل می گوید اولین نکته این است که واقعاً همه چیز در ذهن انسان اتفاق می افتد و حتی اگر قرار باشد در دنیای خارج از ذهن ما اتفاقی بیفتد، لازم است که آمادگی آن کار یا عمل در ذهن ما ترتیب داده شود.

هر چیزی قبل از اینکه به واقعیت تبدیل شود در ذهن ما اتفاق می افتد. برای رسیدن به موفقیت و ثروت باید از قدرت تفکر خود کمک بگیریم و سپس اقدام کنیم. بدون اقدام هیچ پیشرفتی حاصل نمی شود.

برای رسیدن به موفقیت در زمینه شغلی، شما در چهار کلمه “کیفیت”، “کمیت”، “خدمات” و “مقدار” با این چهار نفر روبرو می شوید آیا می توانید یک جمله خوب بسازید؟ ما نیز با این کلمات یک جمله زیبا ساخته ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست:

“مقدار ثروتی که به دست می آوریم،
این به کیفیت و کمیت خدماتی که ارائه می کنیم بستگی دارد.”

بنابراین افرادی که از نظر ذهنی برای رسیدن به موفقیت در دنیای واقعی موفق هستند باید با جان و دل وارد این عرصه شوند و بهترین خدمات ممکن را به مشتریان خود ارائه دهند.

کافی است هر روز فقط یک ساعت در رشته مورد علاقه خود مطالعه کنید. اگر بتوانید به مدت سه سال هر روز یک ساعت را صرف مطالعه رشته مورد علاقه خود کنید، این شغل می تواند شما را به یکی از بهترین افراد در آن رشته تبدیل کند. با این روند در عرض پنج سال می توانید یکی از چهره های ملی و در عرض هفت سال یکی از بهترین های جهان در این زمینه شوید.
– ارل نایتینگل


درس چهارم ارل نایتینگل;
هیچ تجارتی بد نیست. مشکل مردم هستند

یکی از مهم ترین نکات و درس هایی برای موفقیت که می توانیم از ارل نایتینگل بیاموزیم این است که از دیدگاه او،

هیچ تجارتی بد یا نامطلوب نیست. در عوض، مدیران و صاحبان مشاغل فرصت ها را نمی بینند.”

به گفته کیم وو چونگ، بنیانگذار و مدیر سابق گروه دوو، هر خیابان با طلا سنگفرش شده است. کسانی که خواهان خوشبختی و موفقیت هستند، آنها باید دست به کار شوند، از تفکر خود استفاده کنند، فرصت ها را با دقت ببینند و از آنها نهایت استفاده را ببرند.ه- اگر واقعاً این درک و دانش را داشته باشد، متوجه می شود که فرصت هایی پیش روی ماست و به راحتی می توانیم از آنها استفاده کنیم.

بنابراین اگر به دنبال موفقیت و ثروت هستید، باید دست از بهانه تراشی بردارید، تمرکز خود را از نقاط ضعف کسب و کارتان دور کنید و در عوض روی نقاط قوت آن تمرکز کنید تا بتوانید فرصت های خوبی را که در پیش رو دارید ببینید.


درس پنجم ارل نایتینگل;
هدف گذاری و موفقیت ارتباط نزدیکی با هم دارند

موضوع دیگری که ارل نایتینگل بر آن تاکید زیادی دارد، موضوع هدف گذاری است. او معتقد است که انسان با هدف گذاری می داند به چه سمتی می خواهد حرکت کند و به همین دلیل برای رسیدن به هدفش بیشتر تلاش می کند. جالب است بدانید که بلبل افرادی را که برای یک کشتی هدف گذاری می کنند با ناخدا و خدمه ای مقایسه می کند که برای سفر خود برنامه ای دارند و می دانند به کجا می خواهند بروند. چنین کشتی در بیشتر موارد به هدف و ساحل می رسد.

در این میان افرادی که در هدف گذاری مهارت ندارند مانند کشتی بدون ناخدا یا خدمه هستند. حالا چه کسی باید این کشتی را هدایت کند؟ واضح است: امواج دریا! در این صورت احتمال رسیدن به مقصد بسیار کم است.

این افسانه موفقیت شخصی معتقد است که سخت کوشی به تنهایی کافی نیست. بدون راهنمایی مناسب، سخت کوشی ما را به مقصد خاصی نمی رساند. بنابراین اگر واقعاً به دنبال موفقیت هستید، قبل از هر کاری بنشینید، اهداف خود را تعیین کنید و آنها را روی کاغذ بنویسید.

آنچه می شنود انسان را به فکر وا می دارد


«اخبار ویژه»:

با عجیب ترین راز ارل نایتینگل
درآمد خود را دو برابر کنید!

مجموعه کاملی از آموزه های کمیاب و دست نیافتنی ارل نایتینگل را در دوره ای ویژه به نام درآمد شگفت انگیز گردآوری کرده ایم تا بتوانید با معتبرترین آموزش های ثروت دنیا، واقعا درآمد خود را دو برابر کنید.

در این دوره یاد خواهید گرفت که حتی اگر کارمند باشید چگونه
می توانید درآمد خود را دو برابر کنید

در این دوره یاد خواهید گرفت که:
چگونه در هر شغلی درآمد خود را دو برابر کنیم
چگونه ایده های جدید را برای بهبود پیدا کنیم و از آنها استفاده کنیم
چگونه زندگی مالی خود را کنترل کنید و استقلال مالی را تجربه کنید

برای اطلاعات بیشتر و دانلود فایل های دوره اینجا را فشار دهید

مطالب مرتبط