اختصاص 75 میلیارد ریال برای مرمت یک مثلث تاریخی ✔️ مجله سفربازی


مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان تصریح کرد: شهر تاریخی ماسوله، قلعه رودهان و موزه میراث روستایی از معروف ترین مقاصد گردشگری و میراث فرهنگی برجسته استان هستند که برای آن 75 میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده شده است. برای ترمیم آنها
به گزارش سفربازی به نقل از میراث آریا، ولی جهانی گفت: منابع مذکور از محل اعتبارات راهداری ریاست جمهوری و استانی برای قلعه رودخان و ماسوله و 20 میلیارد ریال برای مرمت موزه روستایی گیلان است.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان افزود: برنامه مرمت ماسوله و قلعه رودهان برای بناهای مسجد تاریخی کنبرآباد و برج قلعه رودان، دیوارها و سازه های سرباز که نیاز به مرمت و مرمت دارند.
وی گفت: این استان دارای فرصت ها و قابلیت های گردشگری و تاریخی فراوانی است که این منطقه را به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل کرده است.
جهانی تاکید کرد: مرمت و بازسازی آثار تاریخی گیلان در اولویت برنامه های اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان قرار دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان خاطرنشان کرد: بازدید از میراث فرهنگی و آثار تاریخی استان در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 50 درصد افزایش داشته است.
ماسوله با قدمتی حدود هزار سال از سال 1369 تا سال گذشته در مسیر جهانی شدن قرار داشت، با در نظر گرفتن ارزیابان یونسکو برای بررسی شرایط ثبت نام، تلاش مسئولان برای رفع هر چه بیشتر موانع بر سر راه ثبت نام این اثر تاریخ زنده بیشتر جزمی شد. ماسوله در سال 1354 به شماره 1090 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط