احضار سفیر سوئد به وزارت امور خارجه ایران – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران خطاب به سفیر سوئد گفت: هتک حرمت مکرر قرآن کریم و عتبات عالیات در سوئد را به شدت محکوم می کنیم و دولت سوئد را مسئول کامل عواقب تحریک احساسات مسلمانان در سراسر جهان می دانیم.

کنعانی افزود: تداوم بی احترامی به مقدسات اسلامی و نفرت پراکنی از این طریق نمونه کامل خشونت و دشمنی سازمان یافته با جمعیت دو میلیاردی مسلمان جهان، مومنان به خدا و پیروان ادیان آسمانی تلقی می شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: کشوری که مدعی حقوق بشر و حقوق شهروندی است چگونه می تواند اجازه دهد که این حقوق بیش از دو میلیارد مسلمان در سراسر جهان و حدود یک میلیون شهروند مسلمان سوئد پایمال و رسوا شود؟

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به قطعنامه اخیر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو علیه هتک حرمت به قرآن کریم، صدور مجوز مجدد از سوی دولت سوئد برای هتک حرمت به قرآن کریم را بی توجهی دولت این کشور به مصوبات نهادهای بین المللی حقوق بشری که از سوی نهادها و سازمان های بین المللی سوئد خواستار اجرای مجدد هتک حرمت به قرآن شده است، دانست. اعمال مبارکی که ناقض حقوق انسان و مغایر با ارزش های دینی و انسانی است.

کنعانی تاکید کرد: از دیدگاه ایران هرگونه اهانت به کتب و کتب مقدسه در هر کجا و توسط هرکسی محکوم است و آزادی بیانی که هدف آن تعرض به کرامت، ارزش ها و مقدسات دینی انسان های نجیب و خداجو باشد، آزادی بیان نیست و ارزشی ندارد.

سفیر سوئد گفت که بلافاصله وضعیت را به دولت مربوطه گزارش خواهد کرد.

منبع: اعتمادآنلاین

مطالب مرتبط