اتهام سرقت اسرار تجاری برند کفش «کروکس» از شرکت «جویبیز»


کروکس (Crocs)، شرکت معروف تولید کفش از جویبیز (Joybees)، که توسط پسر مدیر عامل سابق این برند تأسیس شده است، به دلیل سرقت اسرار تجاری شکایت کرد.

صاحبان Crocs از برند رقیب خود که توسط پسر مدیر عامل سابق و مدیر عامل برند محبوب کفش اداره می شود، شکایت کردند. در این شکایت ادعا شده است که کلن مک کارول پسر جان مک کارولاو قبل از ترک Crocs و راه اندازی شرکت خود به نام Joybiz، هزاران سند را از آن شرکت دزدید.

جان مک کارول از سال 2010 تا 2014 مدیر عامل شرکت کروکس بود. کروکس ادعا می کند که کلن اسرار تجاری شرکت را به دست آورده و دارایی معنوی آنها را دزدیده است. شکایت ادعا می کند که کلن از USB برای دانلود فایل ها و استفاده از آنها به عنوان میانبر برای موفقیت شرکت نوپای خود استفاده کرده است.

کلن مک کارول پسر مدیر عامل سابق کروکس و مدیر عامل فعلی جویبیز

طبق این شکایت که در 6 ژوئیه در دادگاه فدرال کلرادو ثبت شد، کلن از اسرار تجاری در ایمیل‌های کارفرمای سابق خود، کروکس، برای کمک به راه‌اندازی Joybees در سال 2020 استفاده کرد. کروکس ادعا می‌کند که ایمیل‌ها و اسناد به‌دست‌آمده از کارمند سابق، به Joybiz کمک کرده است تا به موفقیت برسد. موفقیت در ماه هایی که کروکس یک دهه طول کشید.

آنها می گویند که او یک روز قبل از ترک شرکت به طور غیرقانونی فایل ها را از ایمیل کاری و رایانه خود در Crocs دانلود کرده است.

یک روز قبل از طرح شکایت کروکس، جوی‌بیز شکایت دیگری را مطرح کرد و مدعی شد که کروکس از قدرت اقتصادی خود برای انحصار غیرقانونی قالب‌گیری تزریقی کفش در بازار ایالات متحده استفاده کرده است.

Joybees در ادعای متقابل خود همچنین ادعا می کند که به دلیل Crocs با خسارات و خسارات مداوم روبرو است. این شرکت تخمین می زند که به دلیل سوء استفاده ادعایی Crocs از قدرت انحصاری خود، حدود 1.6 میلیون دلار درآمد سالانه خود را از دست داده است.

Joybiz همچنین معتقد است که محصولات آنها هیچ علامت تجاری یا حق ثبت اختراع موجود متعلق به Crocs را نقض نمی کند.

با این حال، یکی از نمایندگان کروکس گفت که آنها از رقیب خود دست نمی کشند. این شرکت گفت که از مالکیت معنوی و اطلاعات اختصاصی خود در برابر سرقت و سوء استفاده توسط اشخاص ثالث محافظت خواهد کرد.

مطالب مرتبط