آیا قیمت دلار برای بازگشت به کانال پایین آماده می شود؟ – اخبار تجارت


به گزارش تجارت نیوز، از مرداد ماه قیمت به دلار با کاهش 400 تومانی به قیمت 48 هزار و 400 تومان معامله شد. معامله گران می گویند که در ابتدای هر ماه، پول جدیدی به بازار تزریق می شود که باعث افزایش تقاضا و متعاقباً افزایش قیمت بازار ارز می شود. اما امروز برخلاف تصور فعالان بازار، دلار روندی نزولی داشت.

فعالان بازار ارز معتقدند این بازار با اخبار منفی خنثی می شود. کارشناسان اقتصادی محدوده بعدی حمایت از قیمت دلار را 47 هزار و 200 تومان می دانند. به گفته آنها شکست منطقه 47 هزار تومانی مستلزم مخابره اخبار مساعد در منطقه برجام برای تسریع کاهش قیمت دلار است.

معامله گران به دنبال نشانه هایی از معامله هستند

بازرگانان امیدوارند که اخبار لغو تحریم‌ها بتواند برای برق صادراتی ایران به عراق که در پایان هفته وارد بازار شد، پول نقد دریافت کند. به گفته آنها، این نشانه توافق موقت ایران و آمریکاست. به همین دلیل فکر می کنند بازار چپ پر است. علاوه بر این، آغاز ماه محرم و کاهش تقاضا نیز به بازارساز کمک کرد تا قیمت دلار را کاهش دهد.

در حال حاضر قراردادهای نانوشته برای بازار دلار جذاب است و باعث تغییر کانال این تبصره شده است. اما کارشناسان اقتصادی معتقدند این روند نزولی تاثیری بر صادرات و واردات کالا در کشور نداشته و به همین دلیل موقتی است.

قیمت نرخ ها ناهمسان

دیروز یکم مردادماه قیمت اسکناس دلار پس از نزدیک به 10 روز در سایت بازار ارز تغییر کرد. این اسکناس با قیمت 41 هزار و 270 تومان و 11 تومان افزایش عرضه شد. حواله دلار نیز با قیمت 37 هزار و 518 تومان و 9 تومان افزایش عرضه شد.

همچنین قیمت نیم دلار همانند هفته های گذشته در 28 هزار و 500 تومان ثابت ماند.

قیمت ارزها کارآمد

در آخرین معامله دیروز، یورو با 300 تومان کاهش وارد کانال پایین شد و با قیمت 53 هزار و 797 تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت بازار ارز با 57 تومان افزایش به 45 هزار و 930 تومان رسید. انتقال به یورو نیز با افزایش قیمت 52 تومانی به رقم 41 هزار و 754 تومان عرضه شد.

درهم امارات در آخرین معامله روز گذشته با 150 تومان کاهش 13300 تومان معامله می شد. حواله درهم با قیمت 10216 تومان مبادله شد. اسکناس درهم به مبلغ 11 هزار و 237 تومان نیز فروخته شد. قیمت اسکناس درهم و حواله دیروز 3 تومان افزایش یافت.

گزارش های بیشتر در ص اخبار ارز و طلا بخوانش.

مطالب مرتبط