آیا بعد از برداشتن ماسک صورت خود را بشوییم؟ بعد از ماسک چه چیزی به صورتمان بزنیم؟


اگر از ماسک ورقه ای برای بهبود پوست خود استفاده می کنید، این مقاله از آلامدا در مورد روش صحیح استفاده از ماسک ورقه ای را از دست ندهید.

آیا بعد از ماسک ورقه ای صورت خود را بشوییم؟

آیا عاشق قرار دادن یک ماسک ورقه ای مجلل و لذت بردن از مزایای بی شمار آن هستید؟ آیا راه درستی برای استفاده حداکثری از ماسک ورقه ای می دانید؟ شاید مدت زیادی است که از این ماسک استفاده می کنید اما به نتایج قابل توجهی نرسیده اید. آیا تعجب می کنید که چرا؟ خوب، ممکن است شما از یک ماسک به اشتباه استفاده کنید. شاید فکر کنید تنها راه استفاده از این ماسک ها این است که بسته را باز کنید، ماسک را بدون پاره شدن بیرون بیاورید و سپس روی صورت خود بگذارید، اما اینطور نیست. چند کار ساده وجود دارد که احتمالاً ناآگاهانه انجام می دهید که تأثیر منفی بر اثربخشی ماسک ورقه ای شما خواهد داشت.

همچنین بخوانید : بهترین پماد برای اگزمای پوستی

بنابراین اگر تا به حال از ماسک ورقه ای ناامید شده اید زیرا آن طور که ادعا می شود کار نمی کند، احتمالاً مشکل ماسک نیست، بلکه نحوه استفاده شما از آن است. در اینجا چند اشتباه وجود دارد که می توانید هنگام استفاده از ماسک ورقه ای مرتکب شوید:

آیا بعد از برداشتن ماسک صورت خود را بشوییم؟

ماسک ورقه ای مانند بسیاری از ماسک های دیگر نیست. معمولاً پس از استفاده از ماسک صورت خود را می شویید تا باقیمانده ها را بشویید. اما پس از استفاده از ماسک نباید این کار را انجام دهید. این به این دلیل است که ماسک ورقه ای حاوی مواد فعالی است که حتی پس از برداشتن ماسک به تغذیه پوست شما ادامه می دهد. سرمی که پس از برداشتن ماسک باقی می ماند سرشار از مواد مرطوب کننده و مغذی است که می تواند به پوست شما بیش از 20 تا 30 دقیقه ماسک زدن کمک کند.

برای بهره مندی کامل از فواید آن، این محصول را مدتی روی صورت خود بگذارید و هر از چند گاهی آن را ماساژ دهید تا به لایه های داخلی پوست شما برسد.

به یاد داشته باشید، استفاده از یک حوله کاغذی یا حوله داغ برای خشک کردن پوست می تواند تأثیری مشابه با شستن داشته باشد، برخی از مواد ارزشمند آبرسان و مغذی را از منافذ شما که فقط 30 دقیقه صرف آن کرده اید، پاک می کند.

همچنین بخوانید : بهترین زمان مصرف جوشان ویتامین C برای پوست

بعد از ماسک چه چیزی به صورتمان بزنیم؟

1. ماسک بعد از ورقه کرم مرطوب کننده

بعد از ماسک از مرطوب کننده استفاده کنید. محصولات موجود در ماسک های ورقه ای اغلب به گونه ای طراحی شده اند که در مدت زمان کوتاهی با تاکید بر آبرسانی و محصولاتی که در پوست فرو می روند، جذب پوست شما می شوند. استفاده از یک لایه “پر” از مرطوب کننده پس از برداشتن ماسک می تواند به نگه داشتن این محصولات در جایی که می خواهید کمک کند.

کرم ها حاوی مواد نرم کننده و نرم کننده هستند، موادی که به نرم، صاف و هیدراته نگه داشتن پوست کمک می کنند. به همین دلیل بهتر است مراقبت از پوست خود را با یک مرطوب کننده دلخواه به پایان برسانید. در عین حال، مهم است که به یاد داشته باشید که ماسک ورقه ای جایگزین رژیم زیبایی طبیعی شما نمی شود. این یک تقویت کننده است. شما هنوز هم می خواهید قبل از استفاده از ماسک ورقه ای صورت خود را تمیز کنید.

2. ضد آفتاب بعد از ماسک ورقه ای

اگر صبح ها از ماسک استفاده می کنید، بعد از ماسک از ضد آفتاب استفاده کنید. مراقبت خوب پس از ماسک شامل مراحلی است که از سلامت طولانی مدت پوست شما محافظت می کند. استفاده از کرم ضد آفتاب بسیار مهم است زیرا خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد و همچنین به جلوگیری از علائم پیری زودرس مانند چین و چروک و افتادگی کمک می کند. اگر ماسک ورقه‌ای خود را شب می‌زنید، می‌توانید تا صبح صبر کنید تا کرم ضد آفتاب بزنید، اما مطمئن شوید که بخشی از برنامه روزانه شماست. حدود 2 تا 3 انگشت SPF برای صورت و گردن.

همچنین بخوانید : خواص روغن کرچک برای پوست صورت و دور چشم

آخرین کلمه

کمک به مرطوب نگه داشتن پوست هدف اصلی استفاده از ماسک ورقه ای است. حتی اگر بعد از 30 دقیقه ماسک ورقه ای را بردارید، نباید صورت خود را بشویید زیرا سرم همچنان به پوست شما نفوذ می کند و مزایای محتویات ماسک را ارائه می دهد. بر خلاف سایر ماسک ها، ماسک های ورقه ای متفاوت هستند. ماسک صورت معمولاً پس از استفاده با آب گرم شسته می شود تا هرگونه باقی مانده از صورت شما پاک شود. این کار نباید بعد از استفاده از ماسک ورقه ای انجام شود. این به این دلیل است که مواد فعال موجود در ورقه ماسک حتی پس از برداشتن آن به درستی پوست شما را تغذیه می کند.

مطالب مرتبط