آگهی ثبت مسافرخانه کتاب ملایر در فهرست آثار ملی ✔️ مجله سفربازی


رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر گفت: بر اساس نامه وزیر به استاندار همدان، «مسافرخانه کتابی» واقع در میدان امام خمینی شهر ملایر تحت حفاظت و نظارت وزارتخانه قرار دارد. میراث فرهنگی و هرگونه تجاوز یا اقدامی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود جرم محسوب می شود.

به گزارش صفربازی به نقل از ایسنا، ابراهیم جلیلی با اشاره به ثبت «کتاب خان» در فهرست آثار ملی ایران، گفت: ثبت کتاب خان در فهرست میراث فرهنگی تاریخی ملی به این سازمان ابلاغ شد. استاندار همدان توسط وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی.

وی ادامه داد: بر اساس بند (ج) ماده واحده، قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور و بند ششم ماده سوم اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور در خصوص ثبت اموال منقول با ارزش و غیرمنقول فرهنگی و غیرمنقول. آثار تاریخی در فهرست آثار ملی و فهرست های مربوطه، سطوح ثبت اثر فرهنگی-تاریخی «مسافر کتاب» گزارش شده و پس از طی مراحل قانونی لازم به شماره 33846 در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است. ایران

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر گفت: «کاروانسرا کتاب» بر روی دیوار میدان امام خمینی (ره) شهر ملایر و روبروی بازار تاریخی شهر ملایر واقع شده و از معدود آثار تاریخی باقی مانده است. ساختمان ها در شهر مالر

وی با تاکید بر اینکه بر اساس نامه وزیر به استاندار همدان، آثار مذکور تحت حفاظت و نظارت این وزارتخانه است، گفت: هرگونه مداخله یا اقدامی که منجر به تخریب یا تغییر هویت آن شود، بر اساس مواد 558 تا 569 ق.م. در کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی، مجازات ها و عوامل بازدارنده جرم تلقی شده و مرتکب مشمول مجازات های قانونی می شود و مرمت و بازسازی اثر تنها با تایید و نظارت این اداره امکان پذیر خواهد بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان ملایر با اشاره به شناسایی بیش از 340 اثر تاریخی و طبیعی در شهرستان ملایر گفت: از این تعداد بیش از 200 اثر در فهرست آثار ملی کشور قرار دارد. کشور، تاکنون 15 اثر شامل هنرهای سنتی و فرهنگ های کوچک این شهرستان است و همچنین این شهر در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسیده است.

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط