آمار گردشگران ورودی به گیلان از ابتدای تابستان ✔️ مجله سفربازی


مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان گفت: همزمان با آغاز فصل تابستان از ابتدای تیرماه تاکنون ۱۰ میلیون و ۸۴ هزار و ۴۲ نفر گردشگر از مرز زمینی و هوایی وارد استان شده‌اند.
به گزارش سفربازی، به نقل از ایسنا، ولی جهانی با اشاره به جاذبه‌های گردشگری گیلان اظهار کرد: همزمان با آغاز فصل تابستان از ابتدای تیرماه تاکنون ۱۰ میلیون و ۸۴ هزار و ۴۲ نفر گردشگر از مرز زمینی و هوایی وارد استان شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه گیلان به جهت قابلیت‌های تاریخی و گردشگری در ایام تعطیلات میزبان گردشگران و مسافران بسیاری است، افزود: از ابتدای فصل تابستان تاکنون بیش از هشت میلیون نفر شب گردشگر در مراکز اقامتی استان اقامت داشتند.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گیلان با اشاره به استقبال کم‌نظیر سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری استان گفت: برگزاری نمایشگاه‌ها، همایش‌ها و جشنواره‌های متنوع در نقاط مختلف گیلان باعث شناسایی و رونق فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری شده است.
جهانی با بیان اینکه در استان ۱۵۶ بوم‌گردی فعال داریم که همواره مورد استقبال گردشگران است، تصریح کرد: علاوه‌بر این ۳۵۵۴ تاسیسات گردشگری فعال داریم که ۳۸۲ مورد آن‌ها بین‌راهی هستند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

از مجموع ۱ رای

مطالب مرتبط