آمار باورنکردنی از میزان پرونده‌های بی‌حجابی!۱۳۳۷۸۸۱
سخنگوی قوه قضاییه از تشکیل بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ پرونده قضایی با موضوع «کشف حجاب» در طی ۴ ماه خبر داد. مسعود ستایشی در نشست خبری روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد خود این مطلب را اعلام کرد


میزان: سخنگوی قوه قضاییه از تشکیل بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ پرونده قضایی با موضوع «کشف حجاب» در طی ۴ ماه خبر داد. مسعود ستایشی در نشست خبری روز سه‌شنبه ۱۰ مرداد خود این مطلب را اعلام کرد.

او در پاسخ به سوالی درباره آمار پرونده های مرتبط با موضوع حجاب گفت: تعداد ورودی پرونده‌های کشف حجاب در چهار ماهه نخست سال، ۲هزار و ۲۵۱ فقره پرونده تشکیل شده است.

مبنای تشکیل این پرونده‌ها شامل یک هزار و ۷۰۷ گزارش فراجا که به جهت رفع نقص پرونده‌ها ۴۸۴ پرونده به صورت سیستمی اعاده شده و ۵۵۳ فقره پرونده که مبنای گزارش یکی از دستگاه‌های ضابط بوده به جهت نقص پرونده از قبیل فقدان سامانه ثنا ۴۷۹ فقره پرونده برگردانده شد.

ستایشی در پایان افزود: از مجموع پرونده‌های حجاب و عفاف ۸۲۵ فقره منجر به محکومیت و ۳۴۴ فقره منع تعقیب و ۱۶۷ نفر از متهمین برائت صادر شده است. البته ۱۶۸ فقره پرونده به جهت رفع نقص به دادسرا اعاده شده است و ۹ فقره پرونده هم به جهت رسیدگی سابق یا تکراری بودن گزارش به موقوفی تعقیب منجر شده است.


مطالب مرتبط