آسیب هایی که والدین ناآگاهانه به سلامت فرزندشان وارد می کنند


والدین همیشه نسبت به فرزندان خود حسن نیت دارند، اما گاهی اوقات ناآگاهانه دست به کارهایی می زنند که به آنها آسیب می رساند. از عادات به ظاهر بی ضرر گرفته تا اقدامات هدفمند، والدین می توانند ناخواسته به طرق مختلف به سلامت فرزند خود آسیب برسانند.

1- به او اجازه انجام ورزش های خطرناک را می دهید

ورزش برای بچه ها عالی است، اما برخی از ورزش ها می تواند برای آنها خطرناک باشد. پزشکان به طور خاص در مورد شش ورزش که می تواند برای کودکان آسیب زا باشد هشدار می دهند: فوتبال آمریکایی، هاکی روی یخ، هنرهای رزمی ترکیبی، بوکس، کشتی و راگبی. این ورزش ها کودک را در معرض ضربه های سر قرار می دهد که می تواند باعث آسیب مغزی شود.

ورزش‌های «با تاثیر زیاد» می‌توانند به کمر و ستون فقرات کودک نیز آسیب بزنند. انجام ورزش‌هایی مانند چمباتمه زدن، زدن وزنه‌های سنگین، ورزش‌هایی که شامل فرودهای سخت و دویدن در مسافت‌های طولانی است می‌تواند باعث آسیب جدی و بدتر شدن اسکولیوز کودک شود.

2- به او اجازه می دهید از وسایل الکترونیکی زیادی استفاده کند

محدود کردن زمان استفاده کودک از وسایل الکترونیکی مانند تلفن همراه، تبلت، کامپیوتر و غیره به دلایل مختلفی بسیار مهم است، از جمله اینکه کودک به بازی در فضای باز تشویق می‌شود، می‌توانید کیفیت خواب شبانه‌اش را ببینید مطمئن باشید. فرزند شما می تواند تعاملات چهره به چهره را تجربه کند. استفاده بیش از حد از وسایل الکترونیکی می تواند به چشم آسیب برساند. همچنین می تواند بر روی الگوهای خواب و سلامت کلی کودک تأثیر بگذارد.

3- اجازه دادید بدون کفش مناسب بازی کند

صافی کف پا در کودکان زمانی اتفاق می افتد که بافت ها و استخوان های پای آنها به درستی تشکیل نشده باشد. نوزادان و کودکان نوپا ممکن است صافی کف پا داشته باشند زیرا تاندون های آنها به زمان نیاز دارد تا شکل بگیرد و قوس پا ایجاد کند. اما گاهی این اتفاق به طور کامل رخ نمی دهد و پای کودک در حین رشد صاف می ماند که می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.

گاهی اوقات استخوان های داخل پای کودک به درستی از یکدیگر جدا نمی شود و به همین دلیل پای کودک صاف می ماند.

صافی کف پا نیز می تواند ارثی باشد و در مناطقی که کودکان اغلب کفش نمی پوشند، این مشکل بیشتر دیده می شود. با این حال، پوشیدن کفش مناسب از سنین پایین می تواند از پیشرفت کف پای صاف جلوگیری کند. در برخی موارد، یک جراحی ساده می‌تواند به رشد صحیح استخوان‌ها و ایجاد قوس در پا در حین رشد کودک کمک کند.

4- خطر نور خورشید را فراموش می کنید

نکته مهم دیگری که والدین باید به خاطر داشته باشند، محافظت از پوست نوزاد در برابر نور خورشید است. تحقیقات نشان می دهد که بیشتر موارد دو نوع شایع سرطان پوست مربوط به نور خورشید است. شما باید اهمیت محافظت از پوست خود را در برابر نور خورشید هر روز با استفاده از کرم ضد آفتاب، لباس و قرار گرفتن در سایه به کودک خود آموزش دهید. این به او کمک می کند تا آن را به یک عادت دائمی تبدیل کند. و بهترین زمان برای شروع این آموزش از همان ابتدا می باشد.

مطالب مرتبط