آبشار ارتکند کلات، آبشاری دلربا


آبشار ارتکند کلات یکی از آبشارهای زیبا و شگفت انگیز ایران است. این آبشار در استان خراسان رضوی و در شمال شرقی ایران قرار دارد و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری پرطرفدار این منطقه شناخته می شود. آبشار ارتکند کلات با آب روان و شیرین، طبیعت خیره کننده اطراف و زیبایی بی نظیر گردشگران و طبیعت گردان را به خود جذب می کند.

آبشار ارتکند کلات در دره ای عمیق و زیبا واقع شده است. آب های روان آبشار از بالا به پایین می ریزند و در وسط آبراهه ها پاشیده شده و در تمام طول رودخانه پخش می شود. این منظره فوق‌العاده زیبا و مهربان با صدای خنک آبشار همه را شگفت‌زده و به وجد خواهد آورد.

چشم انداز اطراف آبشار ارتکند کلات نیز فوق العاده زیبا و دیدنی است. دره اطراف آبشار پوشیده از درختان سبز و گیاهان وحشی است که هارمونی زیبایی با آبشار ایجاد می کند. این محیط طبیعی آرامش و آرامش را به بازدیدکنندگان القا می کند و به آنها فرصت استراحت و تماشای زیبایی های طبیعت را می دهد.

آبشار ارتکند کلات به عنوان یک جاذبه طبیعی و گردشگری بسیار محبوب، امکانات و امکانات مناسبی را برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است. وجود مسیرهای پیاده‌روی، پل‌ها و مکان‌های استراحت مناسب در اطراف آبشار، تجربه‌ای دلپذیر را برای گردشگران تضمین می‌کند.

آبشار ارتکند کلات به دلیل داشتن مناظر زیبا و مناظر خیره کننده به عنوان یک مقصد گردشگری جذاب در استان خراسان رضوی شناخته می شود. بازدید از این آبشار فرصتی برای فرار از هیاهوی شهر و تماشای زیبایی های طبیعی در میان صخره ها و درختان سرسبز است. همچنین امکاناتی مانند اقامتگاه و رستوران های محلی نیز برای آسایش و رفاه بازدیدکنندگان در دسترس است.

نشانی: 40 کیلومتری شهر کلات در 12 کیلومتری غرب روستای تهگا نو کلات

در مورد این مقاله چه فکر می کنید؟

نتایج متوسط 5 از 5

از کل مبلغ 1 رای

مطالب مرتبط